enpl

Wybór diety

DIETA 1000 kalorii

Najzdrowszym typem diety jest dieta 1000 kalorii, która zakłada zmniejszenie o około 2/3 dziennej dawki kalorii. Zmniejszając ilość kalorii do 1000, spowodujemy, że organizm będzie zużywał zmagazynowany tłuszcz, przy jednoczesnym otrzymywaniu potrzebnych składników odżywczych – takich jak witaminy, białko i węglowodany, również tłuszcze.

Na dietę 1000 kalorii składa się 5 posiłków dziennie. Zaleca się, aby ostatni posiłek jeść około godziny 19:00 lub najpóźniej 2 godziny przed snem. Dietetycy zalecają dietę 1000 kalorii każdemu, ponieważ w zasadzie nie ma przeciwskazań do jej zastosowania. Dostarcza ona organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Dieta 1000 kalorii polega na ograniczeniu ilości przyjmowanych kalorii i regularnym spożywaniu posiłków. Fenomen diety polega na możliwości spożywania praktycznie każdego rodzaju jedzenia. Dzięki zastosowaniu naszej diety możliwe jest zrzucenie zbędnych kilogramów w krótkim czasie i bez obaw, że wystąpi efekt jo-jo.

Dla przykładu kobieta w wieku 35 lat, przy wzroście 170cm i wadze 65kg, prowadząca mało aktywny tryb życia potrzebuje ponad 1800 kalorii dziennie. W takim przypadku dla utraty masy ciała zalecana będzie dieta 1000 kalorii.

DIETA 1500 kalorii
Dieta 1500 kalorii przeznaczona jest również dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Stosowana jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Niezależnie od tego, czy polega ona na dużej aktywności fizycznej podczas pracy, czy też na regularnych ćwiczeniach fizycznych dla utrzymania kondycji. Pozostałe założenia tej diety pozostają bez zmian w stosunku do diety 1000 kalorii. Dieta 1500 kalorii przeznaczona jest też dla mężczyzn prowadzących mało aktywny tryb życia. Z uwagi na większe zapotrzebowanie kalorii w ciągu dnia, mężczyźni wykorzystujący tą dietę będą odżywiać się zdrowo i tracić na wadze.

Zalecamy dokonanie wyboru diety po konsultacji z pracownikami naszej firmy lub dietetykiem.